A munka folytatódik

b_150_100_16777215_00_images_kassa-szerencs.png2020. július 1-jén elindult a kassai Kelet-szlovákiai Múzeum és a szerencsi Zempléni Múzeum együttműködésében megvalósuló „Határtalan örökségünk – a szerencsi Rákóczi-vár és a kassai Rodostó-ház” című projekt, amelynek megvalósítása világjárvány miatt nagy nehézségekbe ütközött.

Át kellett gondolni, hogy mit tudunk megvalósítani az eredeti célkitűzések közül. A támogató engedélyezte, hogy  a program megvalósításnak határidejét kitoljuk 2021. augusztus 31-ig, valamint azt is, hogy a költségvetést módosíthassuk. A legfontosabb beszerzés a múzeum új attrakciója lesz: egy érintőképernyős fotóautomata, ismertebb nevén szelfigép, amellyel különleges fotókat készíthetnek magukról a múzeum látogatói.

A kassai Rodostó-ház múzeumpedagógiai programjának kidolgozása a bezárások alatt is folytatódhatott, ez a programelem nem került veszélybe. A látogatások azonban sajnos elmaradnak.

Várjuk a jobb híreket, és addig is: a munka folytatódik.