Dr. Tari Annamária előadása a Rákóczi-várban

A Zempléni Múzeum a „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek EFOP-3.3.3.-VEKOP-16-2016-00001” elnevezésű projekt keretén belül előadást szervezett a Rákóczi-vár színháztermébe 2018.01.12-én 18.00 órakor. Az est előadója Dr. Tari Annamária pszichológus, pszichoanalitikus volt. Az előadás témája a digitális világ hatása a gyermekek viselkedésére és fejlődésére.

Az ismert pszichológus elmondta, hogy nem szabad teljesen eltiltani a gyerekeket az okos telefontól, a számítógépektől, hiszen ez a mai modern világ velejárója, azonban érdemes korlátozni a használatukat és minél később engedni hogy saját „kütyükkel” rendelkezzenek. Hiszen ezeknek a „kütyüknek” és alkalmazásoknak (Apple, Facebook, Snapchat) a feltalálói és fejlesztői, vagyis a „Szilícium völgy” lakói sem véletlenül nem engedik a saját gyermekeiknek sem ezeknek a használatát.