"Emlékezzünk nagy időkről!" - I.világháborús kiállítás nyílt a múzeumban

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/1.vh_2.png'

Új kiállítás nyílt 2015. május 18-án a Zempléni Múzeumban az I. világháború 100. évfordulója alkalmából "Emlékezzünk nagy időkről!" címmel. A kiállítást Nyíri Tibor, Szerencs város alpolgármestere nyitotta meg, majd Debrődi Gábor, a Kresz Géza Mentőmúzeum igazgatója is méltatta a tárlatot. A megnyitón Ringer István tárogatón katonadalokat játszott és Nagy József előadásában szavalatot hallhattunk. A kiállításon a Zempléni Múzeum gyűjteményén kívül a Kresz Géza Mentőmúzeum, az orosházai Szántó Kovács János Területi Múzeum és a makói József Attila Könyvtár és Múzeum által rendelkezésünkre bocsátott értékes tárgyak tekinthetőek meg, valamint Bodnár László, bekecsi polgármester magángyűjteményéből származó anyag is gazdagítja a tárlatot. A kiállítás a világégés helyi - zempléni és szerencsi - vonatkozásait mutatja gazdag tárgyi és dokumentum anyag segítségével.

1.vh_2.png