Elhunyt Salánki István, a Szerencsi Cukormúzeum alapítója

Életének 94. évében, 2014. szeptember 24-én elhunyt Salánki István, a Szerencsi Cukorgyár nyugalmazott főmérnöke, a gyártörténeti kiállítás és a nemzetközi cukorgyűjtemény létrehozója.

1946-tól 60 évig állt az egész város életét meghatározó cukorgyár szolgálatában, több beosztásban is tevékenykedett, hosszú éveken át volt gyár műszaki igazgatója. Nyugdíjba vonulása után a cukormúzeum vezetőjeként dolgozott.

Szerencsi Város Önkormányzata 1996-ban a Millecentenárium alkalmából alapított városi kitüntetésben részesítette, majd 2000-ben Pro Urbe Szerencs kitüntetéssel ismerte el munkásságát.

Salánki Istvánt 2014. október 2-án, csütörtökön 15 órakor a szerencsi Munkás Szent József templomban helyezik végső nyugalomba.