Könyvgyűjtemény

A szerencsi  Zempléni Múzeum egy 4400 darabból álló könyvgyűjteménnyel is rendelkezik, amely  ajándékozás által jött létre, és folyamatosan gyarapszik.  Dr. Petrikovits László a képeslapgyűjtemény adományozásakor az egyéb kollekcióit  is köztulajdonba adta, így értékes könyveket is juttatott a múzeum számára. Jelentős adományozója a könyvtárnak Pesti László is, aki több száz könyvvel gyarapította már a kollekciót. Az 1970-es 1980-as években a múzeum megvásárolhatta a történeti és néprajzi szakirodalmat, így abból az időszakból jelentős a szakkönyvek száma is. Értékes részét képezi a gyűjteménynek a régi, 100 évnél idősebb könyvekből álló rész, amely kb. 250 darabot számlál. Szerencs helytörténetének kutatásához számos értékes, régi kiadvánnyal rendelkezünk, melyek közül különösen érdekesek a Tokaj-Hegyalja című újság évfolyamai. A gyűjteményeinkhez (képeslap, ex libris) kapcsolódó kiadványokat is megkülönböztetett figyelemmel gyűjtöttük, és külön kezeljük.

A könyvgyűjtemény nem nyilvános könyvtár, könyveket nem kölcsönöz, de kutatásra lehetőség van előzetes bejelentkezés után.

Kutatási idő: hétfő –csütörtök  13.00 és 16.00 óra között