muzej2017 1

A Zempléni Múzeum 2017-ben is csatlakozik a Múzeumok Éjszakája elnevezésű országos programsorozathoz. Mint minden évben, az idén is érdekes programokkal várjuk az érdeklődőket.

A rendezvény 17 órakor kezdődik, amikor  a múzeumalapító Petrikovits Lászlóra emlékezünk a Rákóczi úti emlékhelynél.

Ez az utolsó alkalom, hogy aki még nem látta, megtekinthesse az "Egyszer volt, hol nem volt" - Mesélnek a tárgyak (Szerencs és környékének régészeti emlékei) című időszaki kiállításunkat. A tárlatzáró rendezvényem összegezzük a kiállítással kapcsolatos élményeket, tapasztalatokat, és még utoljára tárlatvezetésen és múzeumpedagógiai foglalkozáson vehetnek részt az érdeklődők.

21.00 órától a képeslapok világát fedezhetjük fel, zenés tárlatvezetés segítségével.

22.00 órától kezdődik az este leginkább várt programja, az éjszakai vártúra. Ennek során kilépünk a múzeum falai közül, és bebarangolva a Rákóczi-vár környékét megismerkedhetünk a vár és lakóinak történetével.

Az érdeklődők (korosztálytól függetlenül, tehát nemcsak a kicsi, de a "nagy gyermekek" is) különféle kézműves foglalkozásokon vehetnek részt.

Sok szeretettel várunk mindenkit ezen a szép nyári estén múzeumunkba, legyenek a vendégeink!

Múzeumok Éjszakája, 2017. június 24 (szombat) 17.00.től 23.00-ig

Zempléni Múzeum, Szerencs, Rákóczi-vár