A Zempléni Múzeum évek óta  széles körű múzeumi programot biztosít a közoktatásban tanuló diákok különböző korosztályai számára, de az ehhez használt eszközök már elavultak (több, mint 8 évesek) voltak, és a tagintézmény Cukormúzeumból pedig teljesen hiányoztak. Ezért 2015. év végén intézményünk pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériumához, hogy uniós forrás bevonásával fejleszthesse oktatási-képzési szerepének infrastruktrurális feltételeit.

A kiírás szerint pályázni lehetett alkotókészséget és kreativitást fejlesztő közösségi terek, oktatótermek, gyermekfoglalkoztatók kialakítására, azok fejlesztésére; a fogyatékkal élők hozzáférését támogató infrastruktúra-fejlesztésre; korszerű, internet-csatlakozással rendelkező informatikai pont, vagy korszerűen berendezett önálló részlegek kialakítására.

A rövid pályázati és megvalósítási határidő ellenére a múzeumunk megvalósított egy sikeres projektet, amelynek keretében kialakítottunk egy új 18 fős oktatási teret, amelyet felszereltünk a szükséges bútorokkal és informatikai eszközökkel (szerver, munkaállomások, projektor, notebookok, fénymásoló). Az infokommunikációs akadálymentetsítés kötelező eleme volt a pályázatnak, ennek keretében látássérültek számára készültek különböző tárgyak, melyek segítségével speciális múzeumi foglalkozásokat tudunk biztosítani számukra.  A projekt eredményével részleteiben a http://zempleni-muzeum-palyazat.webnode.hu/ oldalról téjékozódhatnak az érdeklődők.

Szombaton és vasárnap